Bread of Life do Rwandy!

Bonfils i jego żona Phoebe mieszkali przez dwa lata w Poznaniu, gdzie byli aktywnymi członkami Poznan International Church. I podobnie jak wielu obcokrajowców zaangażowali się w Bread of Life jako wolontariusze. I to nie odpuszcza… Tak jak to miało miejsce wcześniej, z takim skutkiem, że fundacja jest teraz obecna na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Mołdawii, na Ukrainie, w Zimbabwe i w Pakistanie.

Bonfils i Phoebe pochodzą z Rwandy – kraju w Afryce Wschodniej, niestety wciąż zbyt dobrze znanego z ludobójstwa, które miało tam miejsce w 1994 roku. Na szczęście doszło do znacznego pojednania i kraj ten od pewnego czasu przeżywa obiecujący rozwój jako jeden z lepiej prosperujących krajów Afryki, ale… ślady ludobójstwa wciąż są wyraźnie widoczne w społeczeństwie, z zachwianymi strukturami rodzinnymi z czego niestety często dzieci są ofiarami.

Bonfils bierze to sobie do serca i chce zaoferować dzieciom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji więcej możliwości edukacji i opieki. I… chce to robić w ramach struktury Bread of Life! Po wszelkiego rodzaju wcześniejszych rozmowach przygotowawczych Bonfils ponownie odwiedził biuro w sam wieczór poprzedzający wylot do Afryki. Cóż za przywilej wspierać go i modlić się za niego!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *