Katalog DOBRA

W październiku zeszłego roku napisałam bloga pod tytułem „Kontakt to klucz”. O nowym projekcie w Ewangelicznej Polsce: opublikowaniu „Katalogu DOBRA”.

Cel był ambitny: „Wiosną 2022 roku mamy nadzieję opublikować pełny spis wszystkich ewangelicznych organizacji w obszarze działań społecznych w kraju, zarówno w formie drukowanej, jak i online”. I tym się zajęliśmy, aż nagle pod koniec lutego na Ukrainie wybuchła wojna i wszystkie organizacje pomocowe musiały wyciągnąć wszystkie przystanki, wszyscy miesiącami działali na najwyższych obrotach, a więc ostatnią rzeczą o czym mieli myśleć to wydawać jakiegoś katalogu…

Ale… tu dwie uwagi:

  • Czas na inwentaryzację do tego „Katalogu DOBRA” nie mógł być lepszy. Na początku lutego mieliśmy już komplet informacji – w samą porę, by od razu wykorzystać do wszelkiego rodzaju współpracy między organizacjami pomagającymi uchodźcom!
  • Jeśli jest pełna inwentaryzacja, a kilka miesięcy później odbywa się kolejna ogólnopolska konferencja Ewangelicznej Polski, to jaki masz wybór? Nic innego niż kończyć ten projekt i robić z tego coś pięknego!

I tak, po setkach telefonów i jeszcze większej liczbie maili w lipcu i sierpniu, udało nam się zaprezentować pierwszy Katalog DOBRA podczas wspomnianej wrześniowej konferencji! W nakładzie 3000 egzemplarzy, 124 strony A4, w pełnym kolorze, z pięknie zalaminowaną, solidną okładką, z różnorodnie indeksowanymi i posortowanymi wpisami 83 różnych organizacji pomocowych!

A tymczasem jesteśmy też w końcowej fazie opracowania wersji online: www.katalogdobra.pl.

A to z prostym mottem:

Tak niech i wasze światło świeci wobec wszystkich. Niech ludzie zobaczą wasze szlachetne czyny i wielbią waszego Ojca w niebie.” (Ew. Mat. 5:16)

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *