Nie tylko na studiach czy w szkole są egzaminy!

Ogromna większość pracy, którą wykonujemy jako Bread of Life, opiera się w dużej mierze na wysiłkach wolontariuszy. Kto ciągnie całą żywność, kto jest dedykowany do mediów społecznościowych w celu pozyskiwania funduszy, które często przemawia do naszych odbiorców lub podopiecznych ze jakąś zachętą?

Mamy tych wolontariuszy we wszystkich postaciach i odmianach, w każdym wieku i z różnych środowisk. I często to właśnie ci wolontariusze są szczególnie otwarci na przesłanie, które niesiemy!

Gdy pod koniec maja pisaliśmy o nowych możliwościach w gminie Murowana Goślina, na północ od Poznania, gdzie we wsi Długa Goślina znajduje się nasz New Life Center, byliśmy zachęceni. Ale nie wiedzieliśmy jeszcze, że przy pierwszym lepszym większym wydarzeniu, 10-kilometrowym biegu przez miasto, dostaniemy koordynację wszystkich wolontariuszy na tacy. Bieg na 10 km? Komu w tym pomagamy? Czy te setki biegaczy są głodne czy coś? Jasne, kiedy skończą biegać, ale nie po to tu jesteśmy, prawda?

Chyba że…? Dzięki temu zaproszeniu mieliśmy okazję wytłumaczyć około 60 nastolatkom, jaka wspaniała fundacja działa w okolicy, jak fajnie jest pomagać potrzebującym, a wreszcie, co nie mniej ważne, był to egzamin, aby postawić się na mapie jako rzetelny partner dla władz miasta!

Impreza w tym weekendzie zakończyła się sukcesem, większość biegaczy była zadowolona, ​​żadne wypadki się nie wydarzyły, a… Bread of Life został komplementowany ze wszystkich stron z wymiernym efektem: już na październik otrzymaliśmy zaproszenie do zorganizowania własnego wydarzenia fundraisingowe z obietnicą wszelkiej możliwej pomocy potrzebnej ze strony gminy. Proszę bardzo!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *