Kolejne otwarte drzwi!

Niedawno, 1 października napisałem, że kontakt to klucz. I rzeczywiście, znowu mam przyjemność poinformować, że udało nam się otworzyć nowe drzwi tym kluczem!

W ciągu 12 lat ponad 300 mężczyzn przeszło z powodzeniem terapię w naszym NLC (New Life Center) w Długiej Goślinie; z bezdomnych, często uzależnionych, stali się pełnoprawnymi członkami społeczeństwa; pozwalając Bogu zmienić ich życie i będąc w stanie wziąć odpowiedzialność za siebie i swoje relacje.

Ze względu na sytuacje z kadrami ten programu został zakończony w 2018 roku, po czym przeprowadzono zakrojony na szeroką skalę remont i przygotowano budynek do nowych programów – zarówno ze względu na skalę, ze względu na większą dostępność alternatywnych schronisk dla bezdomnych, jak i na nasz coraz większy priorytet co do profilaktyki.

Ale… wciąż regularnie otrzymujemy prośby o schronienie, a także w innych naszych programów często pojawiają się kandydaci.

Ogólnopolska inicjatywa kościoła baptystów utworzenia przytułku i ośrodka terapii dla bezdomnych mężczyzn w okolicach Gniezna (około pół godziny od Poznania), po różnych trudnościach z uruchomieniem, ostatnio faktycznie się uruchomiła wraz z przyjęciem pierwszego pacjenta.

W tym samym tygodniu, podczas naszego cotygodniowego spotkania zespołu, odwiedzili nas ich dyrektor programowy i pastor kościoła, który nadzoruje ten projekt. I udało nam się zawrzeć konkretne porozumienia dotyczące tego, w jaki sposób będziemy skierować kandydatów do swoich programów! Czy może być coś piękniejszego!?

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *