Nasz magazyn u Taylorów

Kiedyś, w 1996 roku, kiedy w ogóle nie było jeszcze czegoś takiego jak Bread of Life, Dale i Asia Taylor, zaprzyjaźnione angielsko-polskie małżeństwo, zorganizowali przyjęcie w swoim domu z okazji naszego ślubu cywilnego.

Na tej samej ulicy, dwie przecznice od naszego biura przy Ostrobramskiej w Poznaniu, Dale i Asia zarządzają teraz magazynem pomocy humanitarnej Bread of Life! Udostępnili dużą salę lekcyjną swojej szkoły językowej – Ostrobramska nie miała już miejsca ze względu na masowy napływ uchodźców.

Improwizacja? Tymczasowe przechowywanie? Nie, zostaliśmy pobłogosławieni doskonale zorganizowaną strefą przyjmowania uchodźców potrzebujących ubrań, butów, koców lub środków higieny osobistej. Nie, żadnych stosów kartonów i szukających ludzi, ale towar posortowane i poukładane na rodzaje i rozmiary!

Walentyna, sama uchodźczyni, pracuje teraz na pół etatu w Bread of Life, aby oprowadzać swoich rodaków i wybierać z nowych transportów to, co jest potrzebne do uzupełnienia naszego magazynu lub co jest potrzebne na samej Ukrainie.

Wielkie podziękowania dla Dale’a i Asi oraz ich rodziny, dla Walentyny oraz drużyn harcerskich i innych wolontariuszy, którzy pomagają w dźwiganiu i sortowaniu! I tak 26 lat później po raz kolejny urządzają przyjęcie w swoim domu!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *