Tiny Homes – Nowe, własne miejsce zamieszkania dla uchodźców!

Odkąd pod koniec lutego zetknęliśmy się z różnymi potrzebami uchodźców z Ukrainy z jednej strony, a z drugiej z hojnością różnych stron zarówno w kraju, jak i za granicą, kilkakrotnie byliśmy mile zaskoczeni możliwościami, jakie były nam dane aby naprawdę robić różnicę!

Wiedząc, że po pierwszej pomocy doraźnej największą potrzebą w perspektywie średnioterminowej jest samodzielne mieszkanie, my jako Bread of Life już w marcu rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy na tzw. Tiny Homes, domy o powierzchni mieszkalnej trochę powyżej 50 m2, wielkości przeciętnego mieszkania w Polsce, które można wybudować bez pozwolenia na budowę, a więc bez długich procedur. Działka nie stanowiła problemu, ponieważ wokół naszego New Life Center jest mnóstwo gruntu. A rola NLC tak już zmieniła się od razu w marcu na ośrodek dla uchodźców…

W relatywnie krótkim czasie otrzymaliśmy zobowiązania do dofinansowania co najmniej dwóch Tiny Homes przy naszym NLC. Pod koniec czerwca mogliśmy przeprowadzić swoistą ceremonię „Ground breaking” z delegacją jednego z hojnych darczyńców, Perimeter Church z Atlanty, po czym udało nam się w ciągu trzech miesięcy dopełnić wszelkich formalności, które wciąż istnieją bez procedury pozwolenia na budowę i zacząć budowę!

Budowa przez firmę Woodenfactory przebiegła bardzo dobrze, po części dzięki zespołowi wolontariuszy, ponownie z Perimeter, którzy przyczynili się nie tylko finansowo, ale także praktycznie! John, Kevin i Thad, jesteście niesamowici!

Po zakończeniu na początku grudnia kończymy teraz kuchnie i łazienki, po czym mamy nadzieję powitać w krótkim czasie dwie ukraińskie rodziny.

Cóż, jest lista oczekujących…

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *