Uczyć się od prezydenta miasta – Study Tour EP

Jednym z głównych celów Ewangelicznej Polski jest networking, uczenie się od siebie nawzajem i wzajemne udostępnianie doświadczeń.

Można to zrobić w formie tzw. Study Tour – po czterech poprzednich wydarzeniach, w pierwszych dniach marca odwiedziliśmy Głogów, miasto położone ok. 100 km na południowy zachód od Poznania, w grupie ok. 30 osób. Bo tam dzieją się piękne rzeczy! Około 20 lat temu lokalny kościół baptystów otworzył szkołę językową, aby uzyskać więcej interakcji z miejscową ludnością… Cóż, to trochę wymknęło się spod kontroli. Bo po szkole językowej została uruchomiona chrześcijańska szkoła podstawowa, potem liceum, różne inne projekty społeczne, a wkrótce otwarcie hospicjum!

Ponieważ pastor wspomnianego kościoła kongregacji baptystów ma świetny osobisty kontakt z prezydentem miasta, dobrym pomysłem wydawało się, aby ten ostatni powiedział nam, co jest kluczowe dla udanej współpracy z ewangelicznymi chrześcijanami z sercem dla miasta. Przesłanie było jasne: Tam, gdzie wielu obywateli i organizacji zwraca się do miasta z pytaniami o różne formy wsparcia, są też organizacje, które same wykazują inicjatywę, proponują rozwiązania, z… sercem dla miasta!

I wtedy dzieją się najwspanialsze rzeczy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *