Dzień Niepodległości Ukrainy

Wczoraj był Dzień Niepodległości na Ukrainie. Jak donosiły wszystkie wiadomości, w tym roku obchodzono je bardzo skromnie. Żadnych masowych zgromadzeń czy parad z logicznej obawy, że byłyby to zbyt łatwe cele dla kilku rosyjskich pocisków…

Ale skromne świętowanie nie oznacza, że ​​nie było intensywne, a z tego, czego się dowiedzieliśmy, ten 31. Dzień Niepodległości był najważniejszy w historii!

W kilku miastach w Polsce różne organizacje społeczności ukraińskiej skorzystały z okazji, by podziękować Polsce… Za pomoc, za przyjęcie, za zaangażowanie, za niezachwiane wsparcie. I obchodzić święto bezpiecznie. Wszystko bardzo podwójne, ponieważ oprócz tej wdzięczności i samej uroczystości, z pięknymi przemówieniami, piosenkami, balonami i dziecięcymi zabawami, jest jeszcze niepewność, niewiadoma jutra, traumy, które nie zostały jeszcze przerobione.

Już w ubiegłą niedzielę w Poznaniu odbyła się uroczystość, podczas której z radością przyjąłem kilka słów podziękowania w imieniu Bread of Life, ale gdzie przede wszystkim mogłem przekazać podziękowania Ukraińcom za ich cenny wkład! Zobacz mój blog z połowy czerwca, o tym kto właściwie komu pomaga.

Ale bardziej niż przemówienia była to głównie muzyka, w tych okolicznościach również bardzo podwójna… Nie chcę Wam odmawiać tłumaczenia jednej z piosenek, dziękując naszym przyjaciołom Martinowi i Estherze Boogaard, którzy wcześniej opublikowali to na swojej stronie internetowej:

O świcie wychodzę na otwarte pole,

Miłego nowego dnia dla wszystkich wokół!

A w odpowiedzi mądry wiatr przemówi,

Potrząsa kłosami, budzi drzewa!

Ciepłe słońce otula twoje ramiona

A ptaki śpiewają mi swoje piosenki!

Uśmiecham się i cieszę się życiem

Szczerze kocham moją ojczyznę!

Refren:

Ukraina, jesteś moją rodziną!

Jesteś moją jedyną matką ziemią!

Pieśń mojego umierającego serca,

Niebieskie oczy lśnią, dusza się raduje!

Wracam do domu na święta –

Wszyscy moi krewni spotykają się przyjaźnie.

To moja ojczyzna, to moja ziemia,

Jestem szczęśliwą młodą Ukrainką!

Ciepłe słońce otula twoje ramiona

A ptaki śpiewają mi swoje piosenki!

Uśmiecham się i cieszę się życiem

Szczerze kocham moją ojczyznę!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *